Zlatá konfirmácia v Nových Sadoch

Niekoľko desaťročí je v novosadskom cirkevnom zbore zvykom, že sa slávnosť konfirmácie koná v prvú nedeľu po Veľkej noci. Tento rok sa však veriaci stretli na slávnostných službách Božích pri príležitosti 50. výročia konfirmácie už v sobotu 26. apríla.
Na službách Božích sa stretlo 16 zlatých konfirmandov, aby si zaspomínali na svoju konfirmáciu, ktorá sa konala 5. apríla 1964. Vtedy sa 31 mladých ľudí priznalo k viere v Trojjediného Pána Boha. K tejto významnej chvíli ich viedol brat farár Andrej Kvas.

V úvode služieb Božích domáca sestra farárka Jana Bartová privítala všetkých prítomných, najmä jubilantov – zlatých konfirmandov. Po kázni, modlitbe a príhovorných modlitbách, v ktorých si konfirmandi spomínali na svojich rodičov, starých rodičov a krstných rodičov, ktorí ich pred 50-timi rokmi priviedli k viere v Pána Boha, sestra farárka prečítala mená všetkých, ktorí boli konfirmovaní. Troch si už Pán povolal k sebe. Potom sa jubilantom prihovorila zborová dozorkyňa Emília Kulíšková a predsedníctvo im odovzdalo pamätnú rozpomienku na zlatú konfirmáciu a kvety. Za všetkých konfirmandov sa prihovoril a poďakoval brat kurátor Dušan Drietomský. Záver slávnosti patril prisluhovaniu Večere Pánovej.

Po službách Božích zlatí konfirmandi v spomienkach pokračovali na slávnostnom obede v zborovej miestnosti spolu so zástupcami cirkevného zboru. Ďakovali Pánu Bohu, že sa v cirkevnom zbore našli členovia, ktorí zorganizovali krásne stretnutie.