Zborový deň CZ Tornaľa

„Cirkevný zbor ako rodina“ - tieto slová boli mottom zborového dňa Cirkevného zboru ECAV Tornaľa, ktorý sa tento rok uskutočnil v sobotu 4. júna 2016 vo fílii Rumince.
V kultúrnom dome v Ruminciach účastníkov zborového dňa CZ Tornaľa privítal domáci farár Marcel Ištván. A v duchu slov „cirkevný zbor ako rodina“ sa niesli i služby Božie, ktoré sa tu konali spoločne v slovenskom jazyku i maďarskom jazyku, keďže do nášho cirkevného zboru patria i veriaci maďarskej národnosti. Liturgoval brat farár Marcel Ištván, v slovenskom jazyku kázal Mgr. Stanislav Kocka, farár CZ ECAV Košice. Základom kázne bol verš: „... aby všetci jedno boli; ako Ty, Otče, si vo mne a ja som v Tebe, aby aj oni boli v nás, aby svet uveril, že si ma Ty poslal.“ (J 17, 21) V maďarskom jazyku kázal Pál Gerlai, farár z Miškolca v Maďarsku. Piesne z Evanjelického spevníka sprevádzala v modernom prevedení hudobná skupina „Crossroads“ z Banskej Bystrice, ktorá bola hosťom nášho zborového dňa.

Domáci viery pripravili pre všetkých vynikajúce pohostenie, guláš striedali koláče, chlebíčky a iné dobroty. Slnečné popoludnie patrilo športovým aktivitám určeným najmä pre deti a mládež: skákací hrad, futbal, vodný futbal, rôzne spoločenské hry a mnohé ďalšie. Športové aktivity zakončila GPS hra, v ktorej súťažilo niekoľko družstiev. Pre starších sa vytvoril priestor na vzájomné rozhovory, spomienky...

Popoludňajší program začal hrou na fujare v podaní Jožka Zajdena. Vystriedalo o vystúpenie ženského spevokolu z dcérocirkvi ECAV Kráľ-Abovce za hudobného sprievodu skupiny „Crossroads“. A že to bola spolupráca úspešná, dokázal potlesk prítomných bratov a sestier. Záver popoludňajšieho programu patril skupine „Crossroads“, ktorá okrem piesní z Evanjelického spevníka uviedla i piesne z vlastnej autorskej dielne.

Aktivity pokračovali aj na druhý deň. Hudobná skupina „Crossroads“ poslúžila v nedeľu 5. 6. 2016 spevom oslavných a ďakovných piesní na mládežníckych službách Božích, ktoré sa konali v evanjelickom kostole v Králi. Zvesťou slova Božieho poslúžil domáci brat farár Marcel Ištván.

V mene všetkých účastníkov z fílií Rumince, Lenka, Kráľ, Abovce, Číž, Valice i z matkocirkvi Tornaľa ďakujeme bratom a sestrám z Ruminiec za prípravu a realizáciu tohtoročného zborového dňa. Cítili sme sa naozaj príjemne. A ďakovať patrí i nášmu nebeskému Otcovi za požehnanie, ktorého sa nám dostalo v tento deň.