Zborový deň CZ ECAV Tornaľa

Už tretí rok sa bratia a sestry z CZ ECAV Tornaľa stretávajú na zborovom dni. Za jeho organizáciou stojí vždy niektorá z fílií, keďže cirkevný zbor ich má niekoľko. Tento rok to boli bratia a sestry z matkocirkvi v Tornali za pomoci brata farára Marcela Ištvána a zborového dozorcu Daniela Poprockého.
A tak 6. júna 2015 v sobotu dopoludnia sa na službách Božích v Evanjelickom kostole v Tornali stretli bratia a sestry z matkocirkvi a z jednotlivých fílií: Kráľ, Abovce, Rumince, Lenka, Číž, Chrámec, Valice, Chanava.

Liturgovali zborový farár Marcel Ištván v slovenskom jazyku a brat farár Pál Gerlai z Miškolca v maďarskom jazyku, keďže CZ Tornaľa je dvojrečový zbor. Výkladom slova Božieho poslúžil Slavomír Slávik, riaditeľ Evanjelizačného strediska, ktorý za základ svojej kázne volil 5. verš z 18. kapitoly Listu Rímskym: „Neprijali ste predsa ducha otroctva, aby ste sa zase báli, ale prijali ste ducha Synovstva, ktorým voláme „Abba, Otče!“ Veriacim maďarskej národnosti sa prihovoril Pál Gerlai. Piesne z Evanjelického spevníka sprevádzala v modernom prevedení hudobná skupina „Crossroads“ z Banskej Bystrice. Spestrením služieb Božích bolo vystúpenie detsko-mládežníckeho spevokolu „Mravčekovia“ z CZ ECAV Bystré.

Po skončení služieb Božích sa účastníci zborového dňa presunuli do areálu Základnej školy Pavla Jozefa Šafárika v Tornali. Tá sa stala nielen miestom na podávanie občerstvenia, ale i dejiskom rôznych športových aktivít. Pri zákuskoch a výbornom guláši, ktorý pripravili bratia z fílie Lenka, starší viedli dlhé rozhovory, keďže príležitostí na stretnutia je málo a Cirkevný zbor ECAV Tornaľa je veľký rozlohou. Deti a mládež využili horúce popoludnie na rôzne športové aktivity: skákanie v hrade, hranie vodného futbalu, hranie rôznych spoločenských hier či GPS hry pod vedením členov skupiny „Crossroads“.

Popoludňajší program v evanjelickom kostole patril spevu a hudbe. Otvoril ho ženský spevokol z dcérocirkvi ECAV Kráľ – Abovce. Členky spevokolu k vystúpeniu pozvali aj deti z detskej besiedky, ktorá sa koná každý piatok v zborovom dome ECAV v Králi. Vystriedal ich hosť tohoročného zborového dňa - detský spevokol „Mravčekovia“ z CZ ECAV Bystré a program uzatvorila svojím vystúpením hudobná skupina „Crossroads“ z Banskej Bystrice, ktorá okrem piesní z Evanjelického spevníka zaspievala i piesne z vlastnej autorskej dielne.

Aktivity pokračovali i na druhý deň. Detsko-mládežnícky spevokol „Mravčekovia“ poslúžil v nedeľu na službách Božích spevom oslavných a ďakovných piesní v Tornali i v dcérocirkvi Kráľ – Abovce. Brat farár z CZ ECAV Bystré Marek Ivan nám poslúžil zvesťou slova Božieho.

Ďakujeme Pánu Bohu, že požehnal naše stretnutie. Naše poďakovanie patrí i bratom a sestrám, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k uskutočneniu tohoročného zborového dňa.