Zborový deň CZ ECAV Dudince

K tradičným udalostiam počas letných prázdnin patrí zborový deň. Tentoraz sa 25. 8. 2013 konal v Teranoch, v prírode Pod horou. Dudinčania naň pozvali aj evanjelikov zo susedných cirkevných zborov z Terian, Hontianskych Tesár a Dvorník.
Výzvou kázne farára Rastislava Hvožďaru boli slová evanjelia, aby sme boli svetlom, ktoré svieti v tme. Piesňami poslúžil v rámci služieb Božích spevokol dospelých a detsko-mládežnícky spevokol Ďatelinky.

Vzácna návšteva zo Švédska − Sanna Eriksson, študentka teológie v Lunde, nám rozprávala o svojej misijnej práci v Strednej Amerike v Nikarague, ktorú konala z poverenia Svetového luteránskeho zväzu. Tešila nás aj prítomnosť viacerých kúpeľných hostí − evanjelikov z celého Slovenska, ktorí prijali naše pozvanie.

Z úst brata farára Ľudovíta Hroboňa zaznela na konci bohoslužieb výzva, aby sme vo svojich modlitbách mysleli aj na ťažko skúšaných a prenasledovaných kresťanov, zvlášť v Sýrii a Egypte, ktorých kostoly a príbytky sú ničené a žijú v strachu o svoje životy.

Po bohoslužbách sme mali spoločný obed − výborný guľáš. Poobedie patrilo rozhovorom, veď mnohí sa dlho nevideli, aj keď sú len zo susedných zborov. Sestra farárka Mária Hroboňová pripravila biblický kvíz, a tak sme si prevetrali aj znalosti Biblie, ale aj vedomosti o cirkvi v minulosti a súčasnosti a o našich cirkevných zboroch. Ľudovými piesňami nás potešil brat presbyter Ján Beňo z Hontianskych Tesár.

Poďakovanie, že sa zborový deň vydaril, patrí aj bratom dozorcom Bohuslavovi Beňuchovi a Pavlovi Martinovicovi, ktorí výborne zabezpečili všetko potrebné po technickej stránke.

Vďaka Bohu za takéto pekné chvíle!