Zborový deň CZ ECAV Pliešovce

Zborový deň CZ  ECAV Pliešovce

V nedeľu 28. augusta 2016 sa v časti Zaježová konal tradičný zborový deň cirkevného zboru v Pliešovciach. Tentoraz bol venovaný téme Vďačnosť a histórii Zaježovej.
Naša obec, a teda aj cirkevný zbor sú obklopené krásnou prírodou pohoria Javorie. Nachádzajú sa tu lazy, kde bývajú pôvodní obyvatelia už dlhé roky, ale čaro tohto spôsobu života znova objavili aj „mestskí“ ľudia. Najviac ich žije v časti Zaježová. Práve tu, v kultúrnom dome, sa pravidelne koncom prázdnin koná zborový deň nášho cirkevného zboru. Zvyčajne pozývame aj hostí z iného cirkevného zboru, ale každé pravidlo treba občas porušiť. Preto sme sa rozhodli lepšie sa poznať navzájom a dozvedieť sa niečo o tom, čo máme za „humnami“.

Nedeľný program 28. augusta 2016 sa začal službami Božími s Večerou Pánovou, ktorú prislúžila zborová sestra farárka Katarína Zaťková. V spovednom príhovore sa venovala téme vďačnosti. Netreba zabúdať, že Bohu treba ďakovať tak za veľké dary ako aj za maličkosti. V praxi to cirkevníci mohli hneď využiť pri modlitbe za poďakovanie za divinový a jelení guľáš a zákusky, ktorými sa občerstvili počas obeda. Krásne počasie lákalo vypiť si poobednú kávu pod stromom na lavičke a trošku si oddýchnuť pred poobedňajším programom. Pre deti boli pripravené tvorivé dielne. V závere podujatia sa pýšili vlastnoručne maľovanými tričkami.
Dospelí si najskôr pozreli prezentáciu akcií a podujatí cirkevného zboru za rok 2015 a polrok 2016. Pred ďalšou prezentáciu o novousadlíkoch v Zaježovej, ich spôsobe života, občianskych združeniach tu pôsobiacich, prírodnej škôlke, zahrala ľudová hudba Javorinka. Toto zoskupenie mladých hudobníkov zahralo opäť v závere podujatia. Požehnanú nedeľu sme uzatvorili nielen spoločnou piesňou, ale aj modlitbou.