Záver cirkevného roka v Rimavskej Sobote

Posledná nedeľa cirkevného roka sa niesla v znamení pripomienky reformácie. Žiaci Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote pripravili program, ktorý veľmi zaujal našich cirkevníkov.
V minulých rokoch sme mali príležitosť vhĺbiť sa do životopisu Dr. Martina Luthera, ako aj do dejín reformácie vo svete a na Slovensku. V tomto roku sa program niesol v znamení živého odkazu reformácie a reformačných piesní, ako aj modlitieb, ktoré zanechal Dr. Martin Luther. Žiaci pútavou formou odpovedali na otázky, ktoré im kládla pani riaditeľka Marcela Bellová. Veľmi podnetné bolo aj zachytenie modlitebného života M. Luthera v kruhu jeho rodiny, ako aj zoznam piesni, ktoré napísal.

Sme veľmi radi, že záver cirkevného roka sa niesol v znamení živého odkazu reformácie, aby sme boli bdelí a pripravení na príchod Pánov, ako nám to zdôraznila sestra farárka Viktória Lisáková vo svojej kázni.