Vzácna oslava 102. narodenín

V CZ ECAV Trenčianske Stankovce sme zablahoželali našej sestre Anne Pevnej, ktorá sa z milosti Božej dňa 29. marca 2014 dožila v zdraví a spokojnosti vzácnych 102. narodenín.
Cti si otca i matku, aby si dlho žil na zemi! - Tak je zapísané 4. prikázanie, ktoré nám prichodilo na myseľ, keď sme sa s bratom dozorcom chystali na návštevu do domácnosti vzácnej oslávenkyne.

Prišla nám otvoriť s úsmevom na tvári a pokojom v očiach. Po milom a láskavom privítaní s pokorou pristúpila k spovedi a s vďakou prijala hod Večere Pánovej, ďakujúc Bohu za silu a zdravie, za Jeho milosť, ktorú jej každodenne dáva.

S bratom dozorcom sme našej milej sestre zablahoželali a prežili požehnané chvíle spomínajúc na jej detstvo, mladosť, ťažkú prácu, svoju rodinu, ako aj na pravidelné návštevy chrámu Božieho v Trenčianskych Stankovciach. Je úžasné sledovať, ako si do podrobnosti pamätá rodinné väzby i väzby susedské, v obci. Ešte stále rada, i keď pomenej, ide do záhradky, v ktorej rada robí, veď od malička bola k tomu vedená. Pri rozhovore sme opäť načerpali mnoho aj z histórie nášho zboru, veď naša sestra si do podrobností pamätá 7 farárov z 13-tich, ktorí v cirkevnom zbore Trenčianske Stankovce počas jeho 230. ročnej histórie pôsobili. Jej pamäť siaha k farárovi Cyrilovi Bodickému, ktorý prišiel do tunajšieho cirkevného zboru v roku 1899.

Do ďalších rokov života prajeme Božie požehnanie, lebo v Ňom je obsiahnuté všetko, čo človek potrebuje – láska, zdravie, pevnosť vo viere, odpustenie, pokoj, radosť, áno, v Ňom sú všetky dobré dary, ktorých darcom je láskavý Hospodin.