Vianočné vystúpenie v Leviciach

Po prvýkrát v novodobej histórii Levíc prišlo vedenie mesta s požiadavkou, aby štyri najväčšie cirkevné spoločenstvá mali duchovný program počas vianočných trhov. Náš cirkevný zbor vystúpil so svojím vianočným programom na štvrtú adventnú nedeľu 20. decembra 2015.
Naše vystúpenie sa konalo na pódiu, ktoré bolo umiestnené na hlavnom námestí. Zborový farár Martin Riecky privítal všetkých prítomných Božích slovom a úvodnou modlitbou. Po modlitbe nasledovalo pásmo básní v podaní detí prvého a druhého stupňa, ktoré navštevujú náboženskú výchovu na levických základných školách. Deti spoločne zaspievali aj pieseň Narodil sa Kristus Pán.

Vianočnú atmosféru nášho programu spestrili hrou na klavíri Dominika Čimborová a na flaute Veronika Čimborová. Nechýbali ani klavírne melódie v podaní Emky Grobařovej. Súčasťou nášho vystúpenia bola i scénka konfirmandov s názvom „Vianoce pozemské a anjelské“. Pútavým spôsobom vykreslili svätenie Vianoc v mnohých rodinách a ich skutočnú podstatu. Naši mládežníci zahrali bábkové divadielko, v ktorom poukázali na povrchnosť priateľstva ľudí na facebooku. Zdôraznili pravú hodnotu kamarátstva, ktoré môžeme mať v reálnom priestore so skutočnými priateľmi. Vianočný program obohatil i zborový spevokol piesňou na oslavu Božieho mena s klavírnym sprievodom Veroniky Tóthovej.

Na záver sme sa spolu s bratom farárom Rieckym pomodlili Modlitbu Pánovu. Brat farár poďakoval vedeniu mesta za možnosť poukázať na pravé posolstvo Vianoc, na tú významnú udalosť v našich dejinách, keď to sväté vstúpilo do svetského a prevýšilo jeho tmu Jeho milostivou láskou. Napokon všetci účinkujúci zaspievali pieseň Tichá noc. Pohľad na rozžiarené detské očká, smelé ústa, množstvo vystupujúcich od tých najmenších až po tých najväčších iste nenechalo žiadne oko suché. Veríme, že srdcia všetkých boli dotknuté prítomnosťou betlehemského Dieťaťa, nášho Pána Ježiša Krista.

Po vianočnom vystúpení boli všetky naše deti obdarené balíčkom a pohostené na fare. Toto milé občerstvenie srdečne privítali nielen deti, ale aj ich rodičia, starí rodičia, organizátori programu, kulisári a všetci účinkujúci.