Turnaj o pohár biskupa ZD 2015

V Brezovej pod Bradlom sa 1. septembra 2015 konal tohtoročný dištriktuálny futbalový turnaj o pohár biskupa ZD ECAV na Slovensku. Stretnutie sa začalo úvodnou pobožnosťou v chráme Božom.
Prítomných privítala domáca sestra farárka Lívia Lichancová, následne všetkých pozdravila tajomníčka vnútornej misie ZD sestra farárka Martina Krivdová. Hudobný sprievod na rannej pobožnosti sa uskutočnil pod vedením bratov farárov Jána Lichanca z CZ Brezová pod Bradlom a Jána Sadloňa z CZ Bukovec. Po zaspievaní piesne, modlitbe brata seniora MYS Miroslava Hvožďaru a po vyznaní viery sa prítomným prihovorila domáca sestra farárka na základe textu z F 3, 14. Spomenula príklady športovcov, ktorí sa verejne k Pánu Bohu priznávajú a cieľom ich života je osláviť Pána Boha a vydávať o Ňom svedectvo aj prostredníctvom športu. Po modlitbe brata seniora a požehnaní, ktoré udelil prítomným brat dištriktuálny biskup Milan Krivda, nás sestra tajomníčka Martina Krivdová oboznámila s programom turnaja. Brat biskup a brat senior vylosovali poradie jednotlivých družstiev.

Turnaj pokračoval na miestnom futbalovom štadióne. Zúčastnili sa na ňom futbalové družstvá z CZ Bratislava-Prievoz, CZ Ladzany, CZ Poniky a CZ Sobotište. Pred začatím zápasov jednotlivých družstiev poďakoval zborový farár cirkevného zboru v Sobotišti Rastislav Hvožďara predsedovi združenia „PRO ZÁHORÍ“ Milanovi Romanovi za sponzorský dar v podobe dresov pre ich futbalové družstvo. Všetci hráči zápasili aj napriek horúčave s veľkým nasadením a disciplínou. Hru kontrolovali rozhodcovia Jaroslav Ciran a Ivan Nosko.

Víťazný pohár a zlaté medaily z rúk biskupa ZD si prevzali futbalisti z CZ Poniky, striebro získali futbalisti z CZ Sobotište a bronz futbalisti z CZ Ladzany. Cenu fair play si odnieslo futbalové družstvo z CZ Bratislava-Prievoz. Najlepším strelcom futbalového turnaja sa stal Miroslav Tomeček (CZ Sobotište). Každý hráč dostal aj sladkú odmenu a záložku. Na záver sa sestra tajomníčka poďakovala veriacim z domáceho cirkevného zboru za pohostinnosť a pomoc pri zabezpečovaní podujatia, mestu Brezová pod Bradlom za spoluorganizovanie podujatia, primátorke mesta Eve Ušiakovej, COOP Jednote Senica za sponzorský dar, rozhodcom, MUDr. Alžbete Bekečovej, najmä však Pánu Bohu, ktorý tento futbalový turnaj požehnal. Brat dištriktuálny biskup ukončil turnaj modlitbou a Apoštolským požehnaním.