Sústredenie spevokolu z Drienčan

V dňoch 12. – 14. septembra 2014 sa členky ženského spevokolu z CZ ECAV Drienčany zúčastnili na ďalšom, už v poradí piatom víkendovom sústredení spevokolu, tentoraz na Myjave v Cirkevnom centre voľného času Brestovec – U Svítkov.
Spevokol bol založený ešte v 90-tych rokoch vtedajším farárom, dnes dôstojným bratom biskupom ZD ECAV na Slovensku Milanom Krivdom. Vtedy sa stretávalo 5 žien na fare v Teplom Vrchu. Po jeho odchode spevokol viedol brat farár Ivo Madzin a od roku 2004, teda už celých 10 rokov zborový farár Štefan Gabčan. V súčasnosti ho navštevuje 12 žien z piatich obcí.

Aspoň raz do roka organizujeme víkendový pobyt s vystúpením, čo upevňuje naše vzťahy v spevokole a zanecháva spomienky na miesta, ktoré sme navštívili, a vzácnych ľudí, ktorých sme stretli. Keď sa nepodarilo zorganizovať spoločné sústredenie aspoň na tri dni, vynahradili sme si to spoločnou opekačkou alebo gulášom. Tentoraz sme cestovali na Myjavu do Cirkevného centra voľného času Brestovec – U Svítkov. Tohto roku nás bolo spolu 15 a okrem speváčok sa na sústredení zúčastnili aj niektorí príbuzní.

Hoci nás počasie zo začiatku strašilo, nakoniec sme boli radi, že sme predsa len išli. V sobotu sme navštívili Mohylu M. R. Štefánika na Bradle, vyhliadkovú vežu a ,,Slivkobranie“ v Turej Lúke a do tretice hrad Branč, odkiaľ boli prekrásne výhľady na okolité dediny a kopanice. V nedeľu sme sa spoločne stretli na službách Božích na Myjave, kde sme pozdravili domácich viery dvoma piesňami. Po skončení služieb Božích sme obdivovali krásy Myjavy zo 60 metrov vysokej kostolnej veže. Po výbornom obede sme ešte zostali pri vzájomných rozhovoroch s domácimi farármi - manželmi Mišiakovcami, ktorým úprimne ďakujeme za milé prijatie, starostlivosť o nás i dobrú náladu.

Veľká vďaka patrí aj všetkým členkám spevokolu, ktoré si vždy v stredu nájdu čas, aby prišli na spoločný nácvik. Ďakujeme za každé milé slovo a povzbudenie aj za to, že sa neboja priložiť ruku k dielu vtedy, keď treba. V neposlednom rade obrovské ĎAKUJEME patrí nášmu nebeskému Otcovi, ktorý nás postavil do svojej služby a ktorý nás vedie a požehnáva.