Stretnutie s bratom emeritným biskupom

Vnútromisijný výbor Rimavského seniorátu aj tomto roku zorganizoval už tradičné stretnutie s emeritným biskupom našej cirkvi. Tento rok naše pozvanie prijal brat emeritný biskup Ivan Osuský.
Brat emeritný biskup dopoludnia poslúžil zvesťou slova Božieho na slovenských službách Božích v Evanjelickom a. v. kostole v Rimavskej Sobote. Na maďarských službách Božích zas pozdravil cirkevníkov hrejivými slovami evanjelia.

Poobede sme sa pod vedením predsedníctva Rimavského seniorátu stretli v Junior komplex v Rimavskej Sobote, kde brat emeritný biskup mal pôsobivú prednášku na tému, ako vyzerá evanjelický spôsob života. Predseda VMV nášho seniorátu privítal prítomných, brat senior sa poďakoval bratovi emeritnému biskupovi za hodnotnú prednášku a ostatní sa zapojili do diskusie. Nezabudli sme ani na piesne z Evanjelického spevníka - spoločne sme zaspievali na úvod pieseň 600 a na záver pieseň 606, ktorú sprevádzala modlitba a požehnanie brata biskupa. Na misijnom stretnutí vystúpil aj spevokol cirkevného zboru v Rimavskej Sobote.

Sme vďační Pánu Bohu za požehnanie a za všetkých, ktorí patria do nášho seniorátu. Buď Bohu za to nesmierna vďaka.