Stretnutie žien v Komárne

Stretnutie  žien v Komárne

V nedeľu 15. 3. 2014 sa v cirkevnom zbore v Komárne konalo pravidelné stretnutie evanjelických žien, ktorého sa zúčastňujú ženy zo štyroch cirkevných zborov nášho Dunajsko-nitrianskeho seniorátu. Hosťom tohto podujatia bol brat prof. ThDr. Juraj Bándy.
Prof. ThDr. Juraj Bándy prednáša nielen na EBF UK v Bratislave, kde je vedúcim Katedry Starej zmluvy, ale aj na Univerzite Jánosa Selyeho v Komárne. Prítomní si mohli vypočuť zaujímavú prednášku na tému knihy Rút. Boli sme oboznámení nielen s dejom tejto knihy, ale i s jej historicko-kultúrnym pozadím. Táto obohacujúca prednáška posilnila a povzbudila našu vieru. Dozvedeli sme sa mnohé zaujímavosti, ale predovšetkým nás primäla k tomu, aby sme sa aj o túto, rozsahom neveľkú starozmluvnú knihu viac zaujímali.

Ďakujeme Pánu Bohu za požehnane strávené chvíle aj v prítomnosti ostatných bratov a sestier. Už teraz sa tešíme na podobné stretnutia.

Foto: Monika Zahoranová