Spomienkové služby Božie v Pliešovciach

Pri príležitosti 100. výročia narodenia evanjelického farára Ladislava Kyseľa, ktorý sa narodil v Pliešovciach, sa v chráme Božom konali v poslednú júnovú nedeľu spomienkové služby Božie.
Keďže brat farár pôsobil vo viacerých cirkevných zboroch, na spomienkových službách Božích sa zúčastnili nielen bratia farári, ktorí tam pôsobia teraz, ale aj vďační cirkevníci, ktorí si na neho prišli zaspomínať.

Kázeň slova Božieho mal brat senior Hontianskeho seniorátu Miroslav Dubek, ktorý brata farára aj osobne poznal, a liturgiou poslúžili brat senior Novohradského seniorátu Ivan Mucha, sestra farárka Renáta Rényeiová a domáca zborová farárka Katarína Kmecová. Program služieb Božích obohatil piesňami zborový spevokol a detský spevokol Svetielka, báseň Spomienky na minulosť zarecitovala jedna mládežníčka a sestra poddozorkyňa prečítala životopis brata farára. Súčasťou služieb Božích boli aj príhovory, kde prítomní zaspomínali na brata farára, na jeho prácu a život, ktorý bol pestrý a mnohokrát aj ťažký.

Ďakujeme Pánu Bohu za takého vzácneho človeka, akým bol brat farár Ladislav Kyseľ, a všetkým prítomným za krásne prežitie spomienkových služieb Božích.