Spomienkové služby Božie v Bukovci

Na Svätú Trojicu sme si na slávnostných službách Božích pripomenuli výročia narodenia dvoch významných kňazov, ktorí pôsobili v našom cirkevnom zbore, a to Júliusa Bodnára (130. výročie) a Vladimíra Roya (145. výročie). Slávnostným kazateľom bol brat biskup ZD Milan Krivda.
Brat biskup vo zvesti slova Božieho poukázal na pôsobenie a chápanie Boha v Trojici Svätej. V závere svojej kázne poukázal na nás ako kresťanov, aby sme boli príkladom pre ostatných tak, ako sú nám príkladom naši predkovia - aj tí, ktorých sme si pripomínali. Povzbudil prítomných vo viere, ale i v ďalšej práci v cirkevnom zbore spolu s novým zborovým bratom farárom.

Na službách Božích okrem domáceho brata farára Jána Sadloňa liturgiou poslúžili sestry farárky Iveta Vachulová, Lívia Lichancová, Júlia Štofanová a brat farár Pavel Čerfeľ. Prítomných pozdravil i zaslúžilý umelec Juraj Sarvaš, ktorý predniesol básne z tvorby Vladimíra Roya, ale aj iných evanjelických národovcov. Služby Božie svojím vystúpením obohatil zborový spevokol a deti z detskej besiedky.

Po slávnostných službách Božích bol položený veniec k pamätnej tabuli s menami obidvoch kňazov, ktorá je umiestnená na vonkajšej stene fary. Nech je požehnaná každá pamiatka na svedkov viery!

Foto: Daniel Naď