Seniorálne spevokoly v Horných Zeleniciach

Viac ako 230 ľudí prišlo na seniorálne stretnutie spevokolov Bratislavského seniorátu, ktoré sa konalo v Cirkevnom zbore ECAV Horné Zelenice popoludní 16. júna 2013. Na stretnutí sa predstavilo jedenásť spevokolov.
Na úvod sa prihovorila sestra farárka Lenka Sedláčková. Všetci účastníci boli povzbudení, aby spievali Pánu Bohu na chválu, veď kto iný by mal oslavovať Trojjediného Pána Boha, ak nie tí, ktorí mu patria, ktorých mená sú zapísané v nebesiach, Božie deti. Haleluja! Spievajte Hospodinovi novú pieseň, Jeho chválospev v zbore zbožných ( Ž 149, 1).

Akým požehnaním je pre veriacich v Pána Ježiša, že sme Božím ľudom prijatí, milovaní. Toto je dôvod k radosti, k spokojnosti, k oslave.

Žiaľ, mnohí ľudia si myslia, že bez alkoholu nemôže byť zábava, radosť, smiech. Slovo Božie však svedčí o inom. Tí, ktorí sú naplnení Duchom Svätým dokážu prežívať skutočnú radosť.

Prosili sme o naplnenie nie vínom, ale Duchom Svätým, aby sme s radosťou vďačné spievali Mu chvály.

Brat senior Boris Mišina sa prihovoril slovom, ktoré malo byť pre nás spievajúcich napomenutím: Tento ľud ctí ma perami, ale jeho srdce je ďaleko odo mňa (Mt 15, 8).

Členovia cirkevného zboru na záver pripravili bohaté pohostenie. Stretnutie spevokolov splnilo svoj účel. Boží ľud oslavoval Pána Boha. Len Jemu patrí chvála! A On nás viedol a napomínal ako svoje deti. Ďakujeme.

Foto: Zuzana Synaková