SEŽ sa stretlo v CZ Bratislava-Dúbravka

V 2. adventnú nedeľu sa v Ev. a. v. zborovom dome v Bratislave-Dúbravke stretlo Spoločenstvo evanjelických žien z bratislavských cirkevných zborov. Ústrednou témou predvianočného stretnutia bola myšlienka Modlitby Pánovej "Príď kráľovstvo Tvoje!" a predstavenie projektu „Gobelín k 500. výročiu reformácie".
Domácich viery a hostí privítal študent teológie a katechetiky Ivan Lukáč, ktorý moderoval celé stretnutie. Slovom Božím poslúžil domáci farár Ján Hroboň, ktorý v súvislosti s témou stretnutia zdôraznil význam modlitby. Dramatické stvárnenie ako ilustráciu ku duchovnému príhovoru si pripravila študentka slovenského jazyka a pedagogiky Lenka Proksová, ktorá sa v CZ Bratislava-Dúbravka venuje aj službe deťom a dorastu.

Sestry zo spoločenstva predstavili projekt „Gobelín k 500. výročiu reformácie“. Tento projekt predstavuje umelecké dielo, ktoré bude dôstojnou formou pripomenutia významného výročia Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v roku 2017. Ide o gobelín, resp. tapisériu, ktorú vytvoria členky z jednotlivých cirkevných zborov ECAV formou gobelínovej výšivky. Prof. Ing. arch. Janka Krivošová, PhD., predstavila svoje obrazy - umelecké predlohy ku gobelínovým výšivkám, na ktorých jedinečným spôsobom zobrazila základné udalosti dejín kresťanstva na území Slovenska. Zaujímavosťou je, že o tento Projekt prejavili záujem aj zástupkyne žien Svetového luteránskeho zväzu a ECAV v Nemecku a počítajú s jeho vystavením práve na 500. výročie reformácie. S ukončením diela sa počíta na prelome rokov 2016 - 2017.

Nechýbali ani spoločné rozhovory či občerstvenie, ktoré vytváralo dojem domáckej atmosféry a vzájomného porozumenia kresťanskej lásky.