Prežili sme požehnané chvíle v Novohrade

CZ ECAV Stredné Plachtince prežíval v posledných týždňoch niekoľko vzácnych a požehnaných príležitostí. Na konci prázdnin to bol zborový deň, naši mládežníci na futbalovom turnaji o pohár biskupa ZD vybojovali strieborné medaily, privítali sme sestru Beatrice Hauser z Misie na Níle atď.
Hosťom nášho zborového dňa 28. 8. 2016 a slávnostným kazateľom bol brat emeritný biskup prof. ThDr. Július Filo. Bolo to práve 10 rokov potom, čo slávnostne otvoril naše Múzeum Samuela Godru, a pri tej príležitosti dostal od vtedajšieho pána starostu Jána Naďa čestné občianstvo tejto malebnej obce, rozprestierajúcej sa v Plachtinskej doline.

O 4 dni nato – 1. 9. 2016 – naši mládežníci na futbalových majstrovstvách Západného dištriktu v Uhrovci vybojovali strieborné medaily. Postúpili sme tak na celoslovenský turnaj do Prievidze. Postup sme vybojovali v silnej konkurencii tímov Uhrovec, Poniky, Brezová pod Bradlom, Ľubietová, Ladzany a Terany.

V nedeľu 25. 9. 2016 sa náš cirkevný zbor stal hostiteľom vzácneho hosťa – sestry Beatrice Hauser z Misie na Níle. Doobeda pozdravila našich veriacich na službách Božích v kostole. Poobede zas hosťovala v kostolíku v Horných Plachtinciach s prednáškou SVETLO V KRAJINE MASAJOV o službe, ktorú vykonávajú mnohí k tomu povolaní veriaci ľudia v Afrike. Prednáška a rozprávanie o tejto veľmi náročnej, ale aj veľmi zaujímavej službe tak oslovili našich veriacich, že sestra Bea Hauser prisľúbila svoju účasť u nás aj v jarnom termíne 2017. Vtedy by sme to chceli usporiadať v našom veľkom kultúrnom dome s pozvaním ľudí zo širokého okolia.

Dňa 1. 10. 2016 sa naši mládežníci zúčastnili na turnaji o Pohár generálneho biskupa v Prievidzi. V športovej hale, kde hráva svoje zápasy aj skvelé basketbalové mužstvo Prievidze, sme vybojovali 3. miesto, a tak bronzové medaily pre náš Novohradský seniorát i pre náš cirkevný zbor. Všetkým našim mládežníkom – futbalistom aj touto cestou ďakujeme za dobrú reprezentáciu zboru i seniorátu.

Nedeľa 16. 10. 2016 sa zlatými písmenami zapíše do dejín nášho cirkevného zboru. Svoje prvé koncertné vystúpenie mal v tento deň náš spevácky zbor SION. Zmes kresťanských mládežníckych piesní aj tých, ktoré zložili naši spevokolisti – Paľko Gál a Milan Pástor –, znela počas 80 minút v našom kultúrnom dome v Stredných Plachtinciach. Viac ako 150 prítomných hostí si známe piesne zaspievalo spolu s nami. Veľmi nás teší aj účasť našich konfirmandiek, ktoré sú našimi rodinnými príslušníkmi na tomto požehnanom vystúpení. Kto by ste mali záujem pozrieť si toto vystúpenie celé, môže tak urobiť na adrese: www.youtube.com /Koncert SION Stredné Plachtince/. Prajeme vám pokojné a Bohom požehnané počúvanie a pozeranie.

Aj takýchto môže teda byť šesť týždňov v jednom cirkevnom zbore: požehnaných a naplnených Božou milosťou. Aj touto cestou sa chcem poďakovať všetkým ochotným a obetavým ľuďom u nás, v Novohrade, ktorí veci Božie dávajú na popredné miesto vo svojom hodnotovom rebríčku. Uvedomujúc si, že doba je „rýchla“, ako to mnohí hovorievajú, no stále záleží od nás, čím naplníme čas nášho života. Kto ho venuje Pánu Bohu a Jeho slovu, toho Božie požehnanie bude sprevádzať na všetkých jeho cestách. A toto požehnanie vyprosujeme my v Novohrade pre všetkých vás aj celú našu cirkev.

A na záver pozvánka:
V nedeľu 30. 10. 2016 o 11.00 hod. bude slávnostným kazateľom na službách Božích v Stredných Plachtinciach brat senior Vladislav Volný z Havířova-Bludovic. V rámci týchto služieb Božích bude spoveď s Večerou Pánovou a vystúpi spevácky zbor SION s tromi piesňami. Srdečne vás pozývame do nášho chrámu Božieho.