Posviacka zrekonštruovanej zvonice v Zolnej

Pre evanjelikov zo Zolnej, filiálky CZ ECAV na Slovensku Očová, bola 12. nedeľa po Svätej Trojici 18. 8. 2013 významná. Popoludní sa tam konala posviacka zrekonštruovanej 110-ročnej zvonice.
Zvonica bola už viaceré roky v zlom stave. Bola narušená statika budovy, poškodená fasáda a z veže odpadol kríž. Preto bolo túžbou domácich i celého cirkevného zboru, aby budova bola opravená a mohla slúžiť účelu, pre ktorý bola postavená. Postupne bol na ňu osadený zrekonštruovaný medený kríž, urobená mikropilotáž a celkové statické zabezpečenie budovy, oprava fasády. Celkové náklady na opravu zvonice v priebehu 3 rokov predstavovali takmer 18 000 eur a boli hradené vďaka obetavosti cirkevníkov, miestneho Združenia vlastníkov spoločenských a urbárskych lesov pozemkové spoločenstvo obce Zolná a finančnej pomoci Hoffnung für Osteuropa, za čo srdečne ďakujeme.

Na slávnosti posviacky zrekonštruovanej zvonice prítomných privítala JUDr. Fraňová, ktorá v krátkosti poinformovala účastníkov posviacky aj o histórii obce Zolná.

Zvesťou Božieho slova poslúžil Milan Krivda, biskup Západného dištriktu. Posviacku vykonal Peter Ján Soták, senior Zvolenského seniorátu, liturgiou poslúžili Martina Krivdová, Ján Kecer a Irena Paľovová. Slávnosť obohatil spevom piesne očovský zborový spevokol pod vedením Mareka Hanusku. Prítomných potešili aj naši najmenší, a to recitáciou básne. Slávnosť sa začala a skončila za hlaholu zvonov z novej zvonice. Potom v miestnom kultúrnom dome prítomní zasadli za prestreté stoly, kde nás čakal slávnostný obed a posedenie pri káve a koláčoch, ktoré napiekli obetavé cirkevníčky.

Sme veľmi vďační Pánu Bohu za Jeho milosť a pridávame sa k slovám žalmistu: „Ďakujem Hospodinovi z celého srdca v kruhu úprimných v zbore...“(Ž 111)