Posviacka základného kameňa v Seredi

Posviacka základného kameňa  v Seredi

Prvá potrojičná nedeľa bola výnimočne radostnou pre spoločenstvo evanjelikov a. v. v Seredi, dcérocirkvi CZ Trnava. V tento deň sa začala viditeľne napĺňať túžba viacerých generácií seredských evanjelikov po vlastnom bohoslužobnom stánku, v minulosti opakovane zmarená nepriazňou doby a štátnej moci.
Po privítaní zástupkyňou zborovej dozorkyne Emíliou Válkyovou a úvodnej liturgii zvestovala seniorka BAS Sidonia Horňanová Božie slovo na základe textu z knihy proroka Aggea – toho istého, ako pri posvätení základného kameňa evanjelického kostola v trnavskej matkocirkvi pred necelými 92 rokmi. V kázni povzbudila najmä domácich viery, aby každé úsilie, spojené s týmto náročným projektom, bolo budované na Kristovi ako pevnom základe, totiž na viere a dôvere v Jeho zachraňujúcu blízkosť a pomoc. Potom za asistencie konseniorky BAS Andrey Lukačovskej a emeritného seniora DNS Jána Dobáka posvätila základný kameň budúceho evanjelického kostola na Dolnomajerskej ulici.

Prítomným sa prihovorili aj členovia predsedníctva CZ ECAV Trnava, farári a farárky zo susedných cirkevných zborov – zo Sládkovičova, z Galanty a Dunajskej Lužnej, dekan rímskokatolíckej farnosti a zástupca primátora mesta Sereď, ktoré svojou ústretovosťou pri predaji pozemku na stavbu kostola pomohlo zmierniť krivdy minulosti.