Posviacka fary v Devičí

3. nedeľa po Veľkej noci sa v devičianskom cirkevnom zbore niesla v duchu posolstva, ktoré nám táto nedeľa prináša. Slová Jubilate! − Radujte sa! zazneli mnohokrát počas slávnostných služieb Božích. Dôvodom k takejto radosti bola posviacka fary po generálnej oprave.
Práce na oprave fary trvali skoro dva roky. S našou spoločnou radosťou sa prišli s nami podeliť aj vzácni hostia. Slávnostný kazateľ, dôstojný brat biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku Milan Krivda, ktorý povzbudil veriaci ľud kázňou slova Božieho, založenej na texte z 1Kor 15. Po tomto povzbudení sa slávnostné kresťanské zhromaždenie presunulo z chrámu Božieho pred budovu fary, kde sa vznešený brat zastupujúci senior Hontianskeho seniorátu Miroslav Dubek prihovoril veriacemu ľudu a vykonal slávnostnú posviacku.

Patrí sa vyjadriť vďaku všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom na rekonštrukcii podieľali a priložili ruku k tomuto dobrému dielu. No predovšetkým naša vďaka patrí Hospodinovi, ktorý požehnal toto úsilie nášho cirkevného zboru.

Modlíme sa a veríme, že sa naša nová fara sa opäť stane živým centrom duchovného života nielen nášho zboru v Devičí, ale aj pevným a prínosným článkom Hontianskeho seniorátu.