Posvätená modlitebňa v Malej Mači

HALELUJA! Ďakujem Hospodinu z celého srdca v kruhu úprimných, v zbore. Veľké sú skutky Hospodinove, hodné skúmania všetkými, ktorí v nich majú záľubu. Žalm 111, 1 − 2
Takto sme vo fílii Malá Mača, ktorá patrí do Cirkevného zboru ECAV Sládkovičovo, prežili výnimočný deň. 23. júna sme sa prišli poďakovať Pánu Bohu za silu, pomoc a Jeho požehnanie keď sme si obnovili modlitebňu a pripomenuli si jej 20. výročie založenia.

Sestra domáca farárka Andrea Lukačovská privítala hostí a pripomenula: Dnes máme za čo Pánu Bohu ďakovať...

Slávnostných služieb Božích sa zúčastnil dôstojný brat dištriktuálny biskup Milan Krivda, ktorý poslúžil zvesťou slova Božieho. Vo svojej kázni poukázal na dôležitosť chrámov a modlitební, pretože sa v nich zvestuje Božie slovo, pretože ono je mocou Božou každému na spasenie. V chráme Božom sa stretávame s Pánom, ktorý nás učí, zjavuje nám svoju vôľu a povoláva nás do služby. Pán nás nechce nechať bez spoločenstva so sebou a toho dôkazom je aj dnešný deň, keď chceme posvätiť túto modlitebňu pre ďalší rast vnútorného človeka.

Posviacku modlitebne vykonal vznešený brat senior Bratislavského seniorátu Boris Mišina, ktorý v posviacačnej reči poukázal na jedinečnosť chvíle, keď sa človek dostane do Božej blízkosti, keď my do chrámu prichádzame preto, aby sme počuli reč Pánovu. Nemusíme pre to urobiť nič, stačí len prísť, aby sme počúvali. Dvere sú otvorené a aj do tejto modlitebne ich otvára sám Pán Ježiš. Nie sú pred nami nijaké prekážky, a tak aj my smieme vždy vstupovať týmito dvermi dnu.

Na slávnosti sa zúčastnili a prihovorili sa aj brat dištriktuálny dozorca Vladimír Daniš, brat farár Pavel Gabriš, ktorý v rokoch 1991 – 1997 pôsobil v Sládkovičove a za ktorého sa modlitebňa zriadila, a brat farár Falco von Saldern zo švajčiarskeho evanjelického zboru v Berne, ktorý je partnerským zborom cirkevného zboru Sládkovičovo.

Slávnostné služby Božie obohatil domáci spevokol Spes a deti spolu s mládežou. Fília Malá Mača je malé spoločenstvo, ale živé – patriace Pánovi. Radujeme sa z toho, čo pri nás vykonal Pán.