Pamiatka reformácie v Kokave nad Rim.

Deň Pamiatky reformácie je vzácnym dňom, keď sa v kokavskom chráme Božom prestierajú červené rúcha so slovami nášho Spasiteľa: na rúchu kazateľnice je Pánovo zasľúbenie: „Moje slová sa nikdy nepominú“ a na rúchu oltára, nad ktorým sa vyníma obraz Kristus Učiteľ, je Pánovo pozvanie: „Poďte ku mne všetci.“
A tak i tento rok v deň Pamiatky reformácie, keď si sprítomňujeme trvácnu platnosť Kristových slov, sme prijali Pánovo pozvanie a zhromaždili sme sa v kokavskom chráme Božom. Tohtoročná Pamiatka reformácie mala pre nás osobitý ráz, lebo bola spojená s posviackou zrekonštruovanej budovy fary, na ktorej sa podieľali svojimi milodarmi členovia cirkevného zboru, podnikatelia, generálny biskupský úrad prostredníctvom fondu Partnerhilfe, urbárska a pasienková spoločnosť, obec Kokava nad Rimavicou a rodina domáceho námestného brata farára.

V týchto slávnostných chvíľach sme vzdávali vďaku Pánu Bohu za to, že tak ako kedysi, keď tunajší chrám Boží vyhorel a Kokavčania súdržne z milosti Božej postavili nový chrám, alebo keď v nedávnej dobe, pre cirkev takej neprajnej, stará fara nevyhovovala na bohoslužobné účely a Kokavčania postavili novú faru, tak aj dnes, keď to cirkev nemá ľahké a bojuje o svoje postavenie v spoločnosti, opäť a jedine vďaka Pánu Bohu sa Kokavčania zjednotili a vykonali nevyhnutnú rekonštrukciu fary.

Posviacku zrekonštruovanej fary vykonal brat senior Rimavského seniorátu Dušan German práve v deň, keď dokonal svoje 25-ročné pôsobenie vo funkcii seniora. Preto mu vďační Kokavčania vyjadrili poďakovanie za mnohé Božie požehnanie, s ktorým rozumne šafáril pri spravovaní nášho seniorátu. Slávnostnou kázňou poslúžil brat farár Ondrej Majling z Hrachova a liturgiou brat Radim Pačmár, doktorand na katedre cirkevných dejín.

Nuž nech sám Hospodin, ktorý až doposiaľ nám v mnohom pomáhal, udeľuje i naďalej mnohé požehnania nášmu cirkevnému zboru v Kokave nad Rimavicou, ale i bratovi seniorovi v jeho zaslúženom odpočinku na dôchodku, ako aj celej jeho rodine.