Pamiatka posvätenia chrámu v Málinci

Dňa 4. októbra 2015 sa v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Málinci konali slávnostné služby Božie pri príležitosti 220. výročia posvätenia chrámu Božieho. Slávnostným kazateľom bol brat generálny biskup Miloš Klátik.
„Deň pamiatky posvätenia chrámu Božieho je v cirkevnom zbore radostnou udalosťou. Táto svätyňa prežila už mnoho udalostí v dejinách našej cirkvi, spoločnosti, zápasy posledných čias. Odznelo tu množstvo modlitieb ďakovných i prosiacich. Boli tu mnohí pokrstení, konfirmovaní a sobášení. Môžeme povedať, že je to veľmi výnimočné a vzácne miesto, kde ste cez Božiu lásku a milosť, cez Božie slovo, sviatosti, modlitby, požehnania vnútorne prepojení medzi sebou navzájom i so svojimi predkami aj so svojimi potomkami,“ povedal v kázni slova Božieho brat generálny biskup a vyjadril radosť, že môže spoločne s veriacimi v Málinci oslavovať a chváliť Trojjediného Pána Boha za všetko Jeho požehnanie a spolu so Samuelom vyznať: „Až potiaľto pomáhal nám Hospodin.“ (1S 7, 12)

Na slávnostných službách Božích spolu s generálnym biskupom liturgoval domáci zborový farár Ivan Mucha, senior Novohradského seniorátu. Báseň predniesla Miriam Strašková.

Cirkevný zbor je Pánu Bohu vďačný za túto vzácnu návštevu, keďže naposledy na oficiálnu návštevu zboru prišiel generálny biskup v roku 1984, a to brat biskup Michalko (tiež pri pamiatke posvätenia chrámu a pri obnove chrámu Božieho).

Fotografie: Dušan Michalove