Opäť po rokoch v Topoľčanoch

V 17. nedeľu po Sv. Trojici navštívil náš cirkevný zbor pri príležitosti pamiatky posvätenia chrámu jeho niekdajší administrátor brat farár Ján Sabanoš s manželkou, ktorý sa nemalou mierou pričinil o založenie evanjelického cirkevného zboru v Topoľčanoch.
Na službách Božích si spolu s prítomnými zaspomínal na obdobie výstavby chrámu, na mnohé prekážky, ktoré stáli v ceste, a ktoré sa napokon podarilo s Božou pomocou prekonať. V kázni slova Božieho nás na základe slov z Listu Júdovho 20 - 21 povzbudil k napredovaniu vo viere a v láske, aby sme v našom cirkevnom zbore žili v porozumení, vydávajúc dobre svedectvo o Kristu pre neveriaci svet. Radostné, slávnostné chvíle toho dňa pokračovali aj neskôr pri spoločnom posedení, kde bratia a sestry zotrvali v priateľských rozhovoroch s manželmi Sabanošovcami.