Ocenenie spevokolu Zvon

V pondelok 26. 10. 2015 sa v Kursalone v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil slávnostný galavečer Flores Musarum (Kvety múz), v rámci ktorého predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška odovzdal ocenenia významným osobnostiam a kolektívom Trenčianskeho kraja z oblasti kultúry - medzi nimi aj evanjelickému spevokolu ZVON.
Ďakovný list a cenu pri príležitosti 80. výročia založenia zboru za aktívnu činnosť pri všetkých cirkevných sviatkoch, cirkevnozborových podujatiach a rôznych spoločenských udalostiach v Trenčíne, ako aj mimo neho doma i v zahraničí prevzal z rúk predsedu TSK zborový farár Ján Bunčák.

Spevokol ZVON prvý krát verejne účinkoval na Veľkú noc v roku 1935. Odvtedy sa v ňom vystriedalo množstvo speváčok a spevákov. Pod vedením kantorky a dirigentky Soni Zajacovej nahral v posledných rokoch päť profilových CD (posledné v tomto roku) a získal si dobrú povesť a meno. Ocenenie Flores Musarum je pre členov spevokolu povzbudením do ďalšej práce, cieľom ktorej je predovšetkým spevom oslavovať Pána Boha a poslucháčov povzbudzovať ku viere v Neho.

Foto: http://ecav-trencin.eu/index.php?page=fotogaleria&id=197