Inštalácia zborového farára vo Zvolene

V CZ ECAV Zvolen sa po 17 rokoch v decembri 2013 konala slávnosť inštalácie zborového farára. Cirkevný zbor si na volebnom konvente zvolil za svojho duchovného pastiera brata farára Mgr. Jána Mojzsisa.
Spolu s ním do cirkevného zboru prišla zvestovať slovo Božie i jeho manželka – sestra farárka Mgr. Lívia Mojzsisová, ktorá bola dôstojným bratom biskupom ZD Mgr. Milanom Krivdom menovaná za námestnú zborovú farárku na kaplánskom mieste.

Prítomných privítal zborový dozorca Ing. Zdeno Ferienčík. V chráme Božom zaplnenom domácimi veriacimi, ako aj hosťami brata farára Jána Mojzsisa do úradu inštaloval vznešený brat senior Zvolenského seniorátu Mgr. Peter Ján Soták. Slávnostnou kázňou slova Božieho poslúžil dôstojný brat biskup ZD Mgr. Milan Krivda. Na inštalácii sa zúčastnilo desať bratov farárov a sestier farárok.

Inštalovanému bratovi farárovi sa za domáci cirkevný zbor prihovorili brat zborový dozorca Ing. Zdeno Ferienčík aj predchádzajúci brat farár Mgr. Ján Podlesný. Sestru farárku Mgr. Líviu Mojzsisovú privítala sestra poddozorkyňa Mgr. Eleonóra Kostorová. Ďalej sa prihovorili niekdajší zvolenský brat farár doc. Mgr. Andrej Hajduk, brat farár Mgr. Rastislav Stanček z Dolného Kubína, brat farár Šípka a sestra dozorkyňa MVDr. Marta Kollárová z CZ ECAV Smrečany, bývalého pôsobiska brata farára Mgr. Jána Mojzsisa. Slávnostné služby Božie boli obohatené vystúpením domáceho spevokolu.

Prajeme manželom Mojzsisovcom, aby sa v našom cirkevnom zbore dobre cítili a našli medzi nami cirkevníkmi veľa pochopenia, lásky a ochoty od tých, ktorým budú slúžiť. Želáme vám, milí farárovci Mojzsisovci, aby sa aj pri vás naplnili slová apoštola Pavla z Prvého listu Korintským 4, 1: „Tak zmýšľaj o vás každý ako o služobníkoch Kristových a o šafároch tajomstiev Božích.“ Nech Pán Boh požehnáva vašu službu medzi nami, aby ste vo Zvolene prežili veľa krásnych rokov.