Hľadanie veľkonočného pokladu

V cirkevnom zbore v Kokave nad Rimavicou sa 26. apríla 2014 uskutočnilo Hľadanie veľkonočného pokladu. Ide o podujatie, ktoré má v našom cirkevnom zbore dlhoročnú tradíciu a koná sa vždy v prvú sobotu po Veľkej noci.
Pointa je v tom, že v cirkevných priestoroch je ukrytý „veľkonočný poklad“, pozostávajúci z veľkej tašky sladkostí a iných dobrôt. Súťažiace deti sa rozdelia do družstiev a hľadajú indície, ktoré ich po správnom vyplnení navedú k miestu ukrytého pokladu. Ak ho neobjavia, riešia pomocné indície.

Na toto sobotné ráno sa deti veľmi tešili. Ani hustý dážď viacerých odvážlivcov neodradil, aby prišli na faru hľadať veľkonočný poklad. Po dvoch hodinách ho pomocou indícií napokon našlo víťazné družstvo. Poklad bol ukrytý na povale nášho kostola. Radosť nemala hraníc, zatiaľ čo ostatné družstvá zosmutneli. Nakoniec však aj tí, čo prehrali, dostali aspoň cenu útechy. Keďže lejak nám prekazil pripravenú opekačku, postupne sme sa rozišli domov.
Najväčším veľkonočným pokladom nášho života je však ukrižovaný a vzkriesený Kristus, ktorý sa dáva nájsť všetkým ľuďom, ktorí Ho hľadajú celým srdcom.