Futbalový turnaj o pohár biskupa ZD 2013

V sobotu 7. septembra 2013 sa v Málinci uskutočnil v poradí už 6. ročník Futbalového turnaja o pohár biskupa ZD ECAV, kde si zmerali svoje sily mladí športovci – futbalisti z piatich seniorátov Západného dištriktu.
Bratislavský seniorát reprezentovali hráči z CZ Bratislava-Prievoz, Hontiansky seniorát z CZ Terany, Myjavský seniorát z CZ Sobotište, Novohradský seniorát z CZ Stredné Plachtince a z CZ Senné – Horná Strehová, Zvolenský seniorát z CZ Horná Mičiná a CZ Banská Bystrica-Radvaň.

V Evanjelickom kostole v Málinci ráno o 9.00 hodine všetkých účastníkov futbalového turnaja privítal senior Novohradského seniorátu Ivan Mucha, ktorý vo svojom rannom zamyslení poukázal na dôležitosť viery v Pána Ježiša Krista v živote kresťana na príklade svedectva jednej futbalovej hviezdy.

Potom boli futbalové družstvá vylosované bratom biskupom ZD Milanom Krivdom a bratom seniorom Novohradského seniorátu Ivanom Muchom a rozdelené do dvoch skupín. Každé futbalové družstvo bolo oboznámené, s kým bude hrať a v akom poradí. Po týchto počiatočných pokynoch sa mladí športovci so svojím sprievodom odobrali na ihrisko. V šatniach sa prezliekli do svojich dresov a potom sa všetci streli na ihrisku, kde sestra tajomníčka VM ZD Martina Krivdová urobila ešte zopár spoločných záberov všetkých futbalových družstiev. Futbalový turnaj v obidvoch skupinách bol napínavý od začiatku až do konca. Chlapci hrali s chuťou, slušne a s túžbou zvíťaziť.

Prvé miesto – zlaté medaily a aj víťazný pohár dostali od brata biskupa ZD Milana Krivdu futbalisti z CZ Sobotište z Myjavského seniorátu. Druhé miesto – strieborné medaily získali futbalisti z CZ Stredné Plachtince. Tretie miesto – bronzové medaily dostali futbalisti z CZ Senné – Horná Strehová. Cenu Fair Play po konzultáciách s rozhodcami získali futbalisti CZ Horná Mičiná. Sladkými odmenami, pohľadnicami z CZ Málinec a záložkami do kníh boli odmenení všetci futbalisti tohto futbalového turnaja ZD.

Na záver chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na zorganizovaní tohto turnaja, na zabezpečení občerstvenia, ihriska, rozhodcov a hlavne ďakujem Pánu Bohu, že požehnal tento deň.