David Jurech vo Zvolene o Janovi Husovi

V nedeľu 5. júla 2015, keď sme si aj v našich kostoloch pripomínali Sviatok Cyrila a Metoda a na druhý deň 600 rokov od upálenia Jana Husa, zavítal do nášho cirkevného zboru vo Zvolene vzácny hosť brat farár David Jurech z CZ ECAV v Prahe, zástupca superintendenta ECAV v Českej republike.
Brat farár Mgr. David Jurech stál aj pri zrode CZ ECAV v Prahe, ktorý vznikol v roku 2005 na základe požiadaviek veriacich, ktorí pre svoje kresťanské vyznanie nenachádzali priestor v žiadnom v tej dobe existujúcich cirkevných zborov v Prahe.

V našom CZ brat farár Mgr. David Jurech spoluliturgoval s domácim bratom farárom Mgr. Jánom Mojzsisom a poslúžil aj zvesťou slova Božieho. Už v kázni brat farár spomenul aj okrúhle šesťsté výročie od smrti Majstra Jana Husa a v popoludňajších hodinách v zborovej sieni vo fare sa uskutočnila v jeho podaní prednáška o jeho živote, pôsobení, boji za pravdu a skonaní. Prednáška bola veľmi hodnotná, zaujímavá a poučná, do detailov prepracovaná. Mnohé veci zo života Majstra Jana Husa sme počuli po prvýkrát. Potom nasledovala diskusia.

Ďakujeme Pánu Bohu za prežitie požehnanej nedele, aj za to, že sme mohli spoznať vzácneho kazateľa a človeka brata farára Mgr. Davida Jurecha zo susednej Českej republiky.