Blahoželanie storočnému cirkevníkovi

Dňa 14. marca 2014 sa najstarší člen nášho cirkevného zboru v Kokave nad Rimavicou dožil svojho okrúhleho životného jubilea 100 rokov. Zástupcovia cirkevného zboru mu zablahoželali k tomuto vzácnemu jubileu.
Štefan Gálus celý život pracoval na železnici, kde získal aj mnohé ocenenia za svoju obetavú prácu. Býva kúsok od nášho evanjelického kostola, s dobrým výhľadom na kostolnú vežu, ktorá mu vždy pripomínala duchovný rozmer nášho života. Pokiaľ mohol, rád navštevoval služby Božie. Posledných osem rokov bol však pripútaný na lôžko, kde sa o neho s láskou vždy starala jeho krstná dcéra Helena Bírová. Vždy v adventnom a pôstnom období ho s láskou navštevujem a prisluhujem mu aj sviatosť Večere Pánovej. Tentoraz som ho navštívil v sprievode brata kurátora a sestry presbyterky a aj v mene cirkevného zboru sme mu oficiálne zablahoželali k jeho krásnym narodeninám. Spolu sme sa pomodlili, vyprosili Božie požehnanie a prislúžil som mu sviatosť Večere Pánovej.

Nech mu Pán Boh pomáha a dáva síl i jeho krstnej dcére pri jej láskavej starostlivosti o svojho už nevládneho krstného otca.