Biblická olympiáda GES ECAV

Na pôde Cirkevného zboru ECAV Revúca sa 27. marca 2015 konalo seniorálne kolo biblickej olympiády. V priestoroch Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej nás privítala domáca sestra farárka Mgr. Ing. Danica Hudecová.
Seniorálne kolo biblickej olympiády sa už niekoľko rokov teší veľkej účasti detí z cirkevných zborov Gemerského seniorátu. Nebolo tomu inak ani v tomto roku, keď sa na seniorálnom kole zúčastnilo 40 detí. Cieľom súťaže je výchova k hodnotám a medziľudským vzťahom na základe spoznávania biblických postáv a udalostí. Predmetom súťaže sú vybrané knihy Svätého písma.

Po krátkom biblickom úvode sme si spoločne zaspievali a stíšili sa v modlitbe. Keďže súťažiaci už boli poriadne nedočkaví, rozdelili sa do štyroch kategórii a mohli sa začať písať testy.

Nech je vynaložená námaha všetkých detí povzbudením aj pre ostatné deti a rodiny, aby pravidelne čítali Písmo sväté a rozjímali o ňom.