Zo stretnutia žien Novohradského seniorátu

Zo stretnutia  žien Novohradského seniorátu

V nedeľu 21. septembra 2014 sa v Českom Brezove konalo slávnostné stretnutie žien Novohradského seniorátu. V obnovenom chráme Božom prítomných privítala domáca farárka Júlia Gabčová, zborová dozorkyňa Dana Stanová a spevokol.
Slávnostnou kazateľkou na službách Božích bola Dana Murínová, farárka v Lovinobani, spoluliturgovali farárky Mária Hroboňová (Lučenec), Jana Lauková (Poltár) a Júlia Gabčová (České Brezovo). Po skončení služieb Božích nasledovala správa koordinátorky SEŽ Milice Jozafovej o činnosti žien v senioráte, o podujatiach a hospodárení. Zástupkyňa koordinátorky Drahoslava Kolenkášová vyzdvihla dve aktivity. Jednou z nich boli medovníkové rybky, ktoré ženy zo seniorátu piekli na IV. evanjelické cirkevné dni. Do Spišskej Novej Vsi priviezli vyše 4000 rybičiek. Druhou je gobelín k 500. výročiu reformácie, ktorý vyšívajú ženy postupne v jednotlivých cirkevných zboroch.

Obdobie reformácie, ženy a rodinu spojila vo svojej prednáške do jedného celku Mária Hroboňová. Zaujímavou formou nám priblížila Katarínu z Bory. Manželku Dr. Martina Luthera môžu v mnohom obdivovať ženy aj po storočiach.

Na záver zaznela pieseň v podaní Danice Šóšikovej. Prítomným sa prihovoril senior NOS Ivan Mucha a seniorálny dozorca Ján Dobšinský. Obidvaja povzbudili ženy do ďalšieho obdobia a do ďalších aktivít.

Vyše 150 účastníkov z celého seniorátu pokračovalo v rozhovoroch v kultúrnom dome pri občerstvení, ktoré pripravili domáce ženy. Každý si mohol okrem zážitkov so sebou odniesť aj ručne robený malý darček a verš z Biblie. Vďaka Pánu Bohu za požehnané stretnutie!