Svätodušné a trojičné slávnosti na Myjave

Slávnostnú atmosféru tretej výročnej slávnosti cirkevného roka 15. mája 2016 umocnila v zaplnenom chráme Božom v Myjave návšteva brata dištriktuálneho biskupa Mgr. Milana Krivdu.
Brat biskup v kázni poukázal na tému pôsobenia Ducha Svätého, ktorého účinok niekedy možno nevidíme, ale cítime jeho vanutie na poli cirkvi aj v osobnom živote. Hebr. rúach možno preložiť nielen ako duch, ale aj ako vánok, vietor i víchor. Poznávame to a prežívame v rôznych situáciách, čo spomenul i pri pozdrave sestry farárky Jaroslavy Mišiakovej pri jej životnom „pol-jubileu“. Poďakoval jej za dlhoročnú neľahkú službu v rozsiahlom myjavskom zbore, najmä za prácu s deťmi na náboženskej výchove aj v Cirkevnom centre voľného času, ktoré najmä jej pričinením môže požehnane slúžiť seniorátu i celej cirkvi. Naša cirkev prechádza zložitým obdobím, no veríme, že práve Boží Duch, ktorého činnosť sme si počas týchto sviatkoch osobitne uvedomovali, nás zhromažďuje, osvecuje, posväcuje a jedinej pravej viere v Ježiša Krista zachováva.

Na to bolo poukázané aj pri tradičnej skúške z konfirmačnej látky na svätodušný pondelok a následne na Svätú Trojicu na slávnosti konfirmácie 30 dietok zboru: 12 chlapcov a 18 dievčat. Kiež ich Boží Duch sprevádza na ceste za Kristom a my, skôr narodení, aby sme ich predchádzali dobrým príkladom, čoho príkladom bola i hojná účasť pri svätej Večeri Pánovej.

Dňa 18. mája na Seniorálnej pastorálnej konferencii Myjavského seniorátu odznela prednáška a prezentácia sestry Mgr. Evy Bachletovej, PhD., o návrate Slovákov z Dolnej zeme, o ich nádejách i sklamaniach, čo by si zaslúžilo väčšiu pozornosť i zo strany našej cirkvi a zhodnotenie repatriácie aj v kontexte Cirkevných dní v Békešskej Čabe.