Štatúty troch nových cirkevných zborov schválené

Presbyterstvo Západného dištriktu ECAV na Slovensku k 15. 2. 2013 zrušilo Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Bratislava. Na jeho činnosť nadviazali tri novozriadené právne nástupnícke cirkevné zbory našom hlavnom meste.
Sú to:
Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Bratislava Dúbravka,
Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Bratislava Legionárska,
Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Bratislava Staré Mesto.

Začiatkom roka 2013 sa v každom zo spomenutých nových cirkevných zborov konal konvent, na ktorom bol prijatý návrh štatútu príslušného novokonštituovaného zboru. Následne štatút každého z nových zborov schválilo aj Seniorálne presbyterstvo Bratislavského seniorátu ECAV na Slovensku. Všetky tri novozriadené zbory plnohodnotne fungujú.

V súčasnosti na území hlavného mesta pôsobí šesť cirkevných zborov ECAV na Slovensku; okrem už troch nových – vyššie uvedených – sú to Cirkevné zbory ECAV Bratislava-Petržalka, Bratislava-Prievoz a Bratislava-Rača.