120 rokov chrámu Božieho v Sáse

Dňa 28. 10. 2014 uplynulo 120 rokov od posvätenia Evanjelického a. v. chrámu Božieho v Sáse. Toto významné jubileum si cirkevný zbor pripomenul na slávnostných službách Božích v nedeľu 2. 11. 2014. Slávnostným kazateľom bol Milan Krivda, biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku.
Brat biskup Milan Krivda, bývalý farár tohto cirkevného zboru, zvestoval slovo Božie na biblický text L 19, 1 − 10. Na slávnosti sa zúčastnil aj administrátor seniora Hontianskeho seniorátu ECAV na Slovensku Miroslav Dubek a ďalší bývalí zboroví farári – Miloslav Blaho s rodinou a Dušan Cina s manželkou, ktorí sa prihovorili bohoslužobnému zhromaždeniu. Prítomní boli aj sestra farárka Martina Krivdová, duchovní zo susedných cirkevných zborov Babiná, Pliešovce a zástupcovia rímskokatolíckej farnosti v Sáse. S pozdravom vystúpila aj starostka obce Ľubica Jergušová, ktorú brat farár Blaho v čase svojho tunajšieho pôsobenia konfirmoval.

Na týchto službách Božích si cirkevníci pripomenuli aj nedožité 80. narodeniny niekdajšieho zborového farára Jána Halgaša. Program obohatilo vystúpenie domácej detskej hudobnej skupiny a spojeného spevokolu zo Sásy a z Babinej. Slávnosť ukončilo zasadenie Stromu reformácie č. 76 vo farskej záhrade.

Foto: Ing. Miloslav Blaho