103-ročná oslávenkyňa v Kremnici

19. augusta 2014 oslávila svoje 103. narodeniny pani Helenka Majerová, ktorá je v Kremnici známa ako teta Ilka. Je najstaršou obyvateľkou mesta, a zároveň i najstaršou členkou cirkevného zboru v Kremnici, kde kedysi slúžila aj ako kostolníčka.
Mnohí cirkevníci si ju pamätajú ako obetavú a pracovitú ženu nielen v bežnom živote, ale aj na vinici Pánovej. Jej láskavé srdce vždy tĺklo a tlčie naďalej pre všetkých, ktorých pozná, ktorí sa o ňu starajú alebo len prejavia štipku sympatie a záujmu.
Za 103 rokov si teta Ilka veľmi veľa pamätá: prežila obidve vojny, biedu, neslávne obdobie bývalého režimu a mnoho ďalších starostí aj radostí života. Napriek vysokému veku je ešte čulá a veľmi dobre jej slúži pamäť. Načúvať tomu, čo hovorí, je zážitok pre každého.

Na svoje narodeniny sa veľmi tešila a pripravovala. Deň pred oslavou prijala sviatosť Večere Pánovej i potešenie z Božieho slova do ďalších dní života, ktorými ju Pán Boh v tejto časnosti ešte obdarí. Je vzácne poznať takého láskavého, dobrosrdečného a úprimne veriaceho človeka, ako je teta Ilka. Zo všetkých prianí vyberám len to jedno: Nech jej milostivý Pán Boh dá všetko, čo jej bude slúžiť k dobrému. A nielen k časnému, ale predovšetkým k večnému životu.