Zlatá konfirmácia v Závažnej Porube

Hoci v tomto roku ku konfirmácii nepristúpilo ani jedno štrnásťročné dieťa zo Závažnej Poruby, predsa prvá júlová nedeľa 2014 sa stala sviatkom pre celý cirkevný zbor. Pätnásť zlatých konfirmandov poďakovalo Pánu Bohu, že ich priviedol až k tomuto dňu.
Slovom Božím na text Matúšovho evanjelia, 13. kap., verše 44 a 46 poslúžil zborový farár Vladimír Pavlík. Najskôr zlatí konfirmandi odpovedali na spovedné otázky a prijali sviatosť Večere Pánovej, potom im bola odovzdaná Rozpomienka na konfirmáciu. Za všetkých sa k chrámovému spoločenstvu prihovorila PHDr. Anna Jurečková: „... V roku 1964 nás konfirmovalo dvadsaťdeväť chlapcov a dievčat. Pre veriacich to bola doba zlá. Mocní lámali mnohých rodičov, aby svoje deti konfirmovať nedali. Mocní mali moc, no nemali pravdu. Oni padli a my po päťdesiatich rokoch potvrdzujeme vernosť Pánovi Ježišovi i svojej evanjelickej cirkvi...“

Na týchto slávnostných službách Božích domáci cirkevný spevokol Fidelitas uviedol dve piesne a Margita Hybenová z Važca sólo zaspievala pieseň Hospodin je môj pastier.