Stretli sa spevokoly z Gemerského seniorátu

V nedeľu 26. 2. 2013 na sviatok Svätej Trojice sa v Cirkevnom zbore ECAV na Slovensku v Muránskej Dlhej Lúke v chráme Božom konala prehliadka zborových spevokolov Gemerského seniorátu ECAV na Slovensku.
„Spievajte Hospodinovi novú pieseň!“ (Žalm 98, 1a) − Tieto slová si zvolil brat farár domáceho Cirkevného zboru Dušan Pavel Hrivnak za základ svojho príhovoru, a tak sa celé podujatie konalo v duchu tohto žalmu.

Na prehliadke sa svojimi piesňami predstavilo 13 spevokolov z celého Gemerského seniorátu. Odzneli piesne oslavujúce nášho Trojjediného Pána, piesne ďakovné i prosebné. Všetci spievali srdcom, nie na svoju chválu, ale na česť a slávu Trojjediného Boha. Vystúpenie spevokolov ukončil príhovorom, modlitbou a apoštolským požehnaním brat senior Gemerského seniorátu ThDr. Jerguš Olejár, PhD.

V chráme bolo cítiť prítomnosť Ducha Božieho, bola tam úžasná atmosféra a všetci prítomní odchádzali z tohto stretnutia duchovne obohatení.

Bože Otče, tvorca sveta, Tebe patrí sláva, česť.
Kriste, svetlo si zo svetla, nech Ťa slávi šíri svet.
Duchu Svätý, Darca svetla, Ty si hoden slávy, cti.
Spievaj, nebo aj zem celá, slávu Svätej Trojici.