Spomienka na Milana Rúfusa v rodisku

Prvá adventná nedeľa v roku 2013 pre Cirkevný zbor ECAV Závažná Poruba neznamenala len začiatok nového cirkevného roku, ale aj spomienku na nedožité 85. narodeniny nášho rodáka – básnika Milana Rúfusa.
Zborový farár Vladimír Pavlík spomenul: „... básnik sa vydal do rúk Boha, hľadal pravdu a zapaľoval pohasnuté sviečky ľudskosti. Svojou poéziou sa stal kňazom bez vysvätenia...“. Potom zborová poddozorkyňa Danka Kuľhavá citlivo zarecitovala modlitbičku Poďakovanie za lásku. Obohatením služieb Božích bola pieseň v podaní domáceho spevokolu Fidelitas. Chrámové spoločenstvo nesmierne oslovilo vystúpenie opernej speváčky Sone Jány z JAMU Brno. Merala dlhú cestu, aby milovanému básnikovi k narodeninám nádherne zaspievala jeho zhudobnenú báseň Sneží.