Pripomenuli si posviacku kostola

Na službách Božích v nedeľu 10. septembra 2017 si Cirkevný zbor ECAV Závažná Poruba pripomenul posviacku ich chrámu Božieho, ktorú pred 85 rokmi vykonal biskup Dr. Vladimír Čobrda.
Kostol postavili občania svojpomocne za šesť mesiacov. V kázni zazneli aj tieto slová: „Chrám Boží nás čaká každú nedeľu i sviatok. Chceme, aby príbytok Božieho slova slúžil ľuďom v tej láske, v ktorej sme Boží a Kristovi...“

Chrámové spoločenstvo si súčasne pripomenulo tridsať rokov pôsobenia terajšieho kňaza Vladimíra Pavlíka. Jubilantovi sa prihovoril starosta obce Pavel Beťko: „Oceňujeme vaše dlhoročné pôsobenie v našom cirkevnom zbore, ďakujúc za posolstvo ducha, ktoré nám prinášate vo svojich kázňach. V zastúpení samosprávy Závažnej Poruby vám želáme veľa síl, zdravia a hojnosť Božieho požehnania...“ K slovám poďakovania pridal obraz Závažnej Poruby a kytičku kvetov.