Pred Vianocami v Gemerskej Polome

Pred Vianocami  v Gemerskej Polome

Adventné obdobie je prípravou na prichádzajúce vianočné sviatky. Tento čas sme v Gemerskej Polome 9. decembra 2015 spoločne prežili ako Božia rodina pri programe „Vianoce maľované pieskom“.
Vianoce sa k nám priblížili počas vystúpenia umelkyne Evy Aibaz z Ruska, ktorá nás ohúrila svojím umením. Jej program s názvom „Vianoce maľované pieskom“ nás povzbudil a priblížil nám vianočné a zimné obdobie. Spolu s Evou Aibaz sme prežili krásne chvíle aj dopoludnia na vystúpení pre deti a žiakov materskej a základnej školy v našej obci, aj na jej večernom vystúpení pre širokú verejnosť.

Zavítali k nám i hostia z CZ ECAV Chyžné s ich sestrou farárkou Emíliou Völgyiovou. Na záver programu vystúpil zborový spevokol CZ Chyžné s piesňou Sen vianočný, sen zázračný..., počas ktorého Eva Aibaz vytvorila nádherný obraz nášho kostola a fary na základe predloženej fotografie.

Myslím, že nikto neoľutoval strávený čas v spoločenstve s nami a odišiel domov s hlbokým zážitkom, ktorý sa dotkol mysle, ale najmä srdca.

Soli Deo Gloria!