Polyfunkčný detský tábor GES 2013

Už viac ako desaťročie je v CZ ECAV Rožňava tradíciou denný biblicko-anglický tábor pre deti. V posledných rokoch má podobu seniorálneho podujatia, keďže sa k príprave a realizácii pridalo viacero cirkevných zborov Gemerského seniorátu.
V tomto roku sa na dennom tábore zúčastnilo takmer 60 detí vo veku od 6 do 12 rokov z ôsmich cirkevných zborov Gemerského seniorátu. Lutherov dvor v Rožňave, vybavený okrem priestorov kostola a fary aj telocvičňou, Materským centrom a priestormi Evanjelickej cirkevnej školy, sa zaplnil skupinkami detí. Ich denným programom bolo biblické štúdium, hry a súťaže, ručné práce... Osobitosťou tohtoročného tábora bola skupina deviatich vedúcich z partnerského dekanátu v Neuenbürgu v Nemecku, ktorí osobitne obohatili program tábora novými nápadmi, hrami a ďalším vybavením, za čo sme im veľmi vďační.

Naši priatelia z partnerského dekanátu s bratom farárom Wilfriedom Doelkerom dorazili po vyčerpávajúcej 14-hodinovej ceste už o dva dni skôr. Pomáhali s vyučovaním anglického jazyka, ale predovšetkým priniesli mnoho zaujímavých a nám neznámych voľnočasových aktivít a množstvo potrebného vybavenia.

Vynikajúce podujatie pre deti sme ukončili s plánmi na pokračovanie v partnerskej spolupráci zameranej na mládež. Viac na www.gesecav.sk.