Pamiatka posvätenia chrámu v Rakovnici

Pamiatka posvätenia chrámu  v Rakovnici

Nedeľa 2. októbra 2016 sa zapíše do kroniky Rakovnice, filiálky CZ ECAV Rožňavské Bystré, veľkými písmenami. Slávnostné služby Božie pri príležitosti 178. výročia posvätenia chrámu Božieho boli spojené s posviackou obnovenej modlitebne.
Po požehnanej dopoludňajšej slávnosti posviacky obnoveného Ev. a. v. chrámu Božieho v Betliari, pri 230. výročí jeho posvätenia, prijal dôstojný brat dištriktuálny biskup S. Sabol pozvanie i do Rakovnice, na slávnostné služby Božie pri príležitosti 178. výročia posvätenia chrámu Božieho, ktoré boli v Rakovnici spojené s posviackou obnovenej modlitebne.

V úvode slávnostných služieb Božích sa zhromaždeniu prihovorila sestra zborová dozorkyňa M. Lajčáková, slovami zo 48. žalmu. V plnom chráme Božom privítala: dôstojného brata biskupa, vedenie GES, velebného br. administrátora CZ J. Gdovina, ako i velebných bratov farárov, v minulosti pôsobiacich v cirkevnom zbore: S. Galla a J. Galla. Slávnosti sa zúčastnili i predstavitelia obcí, starosta Rakovnice Ľ. Lešták a starostka obce Rožňavské Bystré Ž. Gonosová, presbyteri a presbyterky z matkocirkvi Rožňavské Bystré, ako i hostia z iných cirkevných zborov. Prítomných privítala a krátko sa k domácim viery i hosťom prihovorila i zborová kaplánka Z. Poláková. Kázňou slova Božieho k výročiu posvätenia chrámu, z ktorej sa nám dostalo povzbudenia, potešenia i nasmerovania, poslúžil dôstojný brat biskup VD.

Z chrámu Božieho sa v slávnostnom sprievode oltárnych bratov zhromaždený zástup presunul k priestorom obnovenej modlitebne, kde program posviacky vyvrcholil posväcujúcou rečou, ktorá zaznela z úst vznešeného brata administrátora seniora GES J. Olejára. Pekným doplnením celého programu boli piesne v podaní rodiny Birkovej z Rakovnice a mužskej vokálnej skupiny 4G z Rožňavy. Z priestorov obnovenej modlitebne máme veľkú radosť, nakoľko ponúkajú možnosti rozšírenia aktivít v našom cirkevnom zbore.