Milá tradícia v Žiline na Zjavenie Krista Pána mudrcom

Na sviatok Zjavenia Krista Pána mudrcom 6. 1. 2016 sa v žilinskom cirkevnom zbore už pre desiatimi rokmi ujala milá tradícia – po skončení služieb Božích býva v zborových priestoroch každoročne pripravená zborová kapustnica.
Naším cieľom je budovanie spoločenstva medzi rôznymi generáciami cirkevného zboru, hosťami a návštevníkmi služieb Božích. Tento rok sme na službách Božích privítali hostí z cirkevného zboru v Martine. Zborový brat farár Milan Kubík, konsenior Turčianskeho seniorátu, poslúžil zvesťou slova Božieho. Vo svojej kázni pripomenul dôležitosť vykročiť a zvestovať vianočné posolstvo ľuďom okolo seba, ktorí evanjelium o Pánovi Ježišovi ešte nepočuli.

V rámci programu sa predstavil aj martinský spevokol. Je známy svojou kvalitou a vysokou úrovňou, o čom sme sa mohli presvedčiť vo dvoch blokoch piesní, ktoré si pre nás pripravili. Z príhovoru brata Kubíka sme sa dozvedeli, že spevokolisti slúžia nielen v cirkevnom zbore, ale počas vianočného obdobia vystupujú aj na martinskom námestí a potešujú svojím spevom okoloidúcich Martinčanov i návštevníkov mesta. Dozvedeli sme sa aj o ich tradícii na sviatok Zjavenia Krista Pána mudrcom navštevovať cirkevné zbory v Turčianskom senioráte. Spevom piesní chvália Pána Boha, obohacujú program služieb Božích a povzbudzujú domáce cirkevné zbory.
Takto povzbudení a dobre naladení po krásnych piesňach a Božom slove sme potom v zborovej sieni spoločne ďakovali Pánu Bohu za možnosť tešiť sa zo vzájomného spoločenstva i za to, že môžeme mať aj spoločenstvo stola, keď sme si mohli pochutiť na výbornej kapustnici a ďalších dobrôtkach.

Mnohí z približne 180 účastníkov sa potešili nielen chutnému jedlu, ale aj možnosti stretnúť sa so svojimi známymi či nadviazať nové priateľstvá.

Ďakujeme Pánu Bohu za možnosť spojiť tieto dve tradície, a tak vytvoriť príležitosť na oslavu Božieho mena i Jeho cirkvi.