KRT – Krátky rodinný tábor v Žiline

Keď sa spomenie KRT, mnohí spozornejú. Aj v našom žilinskom evanjelickom a. v. cirkevnom zbore. Nie je však reč o nepríjemnom tvorovi, ktorý si robí cestičky pod zemou, ale o vynikajúcej akcii určenej pre všetky generácie nášho zboru. Dovoľte, aby som vám predstavila Krátky rodinný tábor.
Tohtoročný Krátky rodinný tábor sa konal v čase od 7. do 10. augusta 2014 v Liptove pri dedinke Pribylina v prekrásnej Račkovej doline v chate Jána Ámosa Komenského. Je to už náš ôsmy ročník.

Keď sme začínali, bolo nás pár odvážnych rodín, postupne sme sa rozrastali a tento rok sme sa stretli šesťdesiati. KRT je určený nielen rodinám s deťmi, ale aj slobodným, mladším i starším, prakticky všetkým vekovým skupinám. Slúži na vzájomné budovanie a upevnenie vzťahov v našom cirkevnom zbore. A aj keď sa v známej pesničke spieva, že je lenivý august a všetko je spomalené, máme veľkú radosť, že aj počas prázdnin máme príležitosť intenzívne stráviť spoločný čas na modlitbách, pri Božom slove, kreatívnych dielňach, spoločných hrách i dobrej turistike. Mali sme dostatok času aj na rozhovory a vzájomné zdieľanie sa.

Na tohtoročnom tábore nám výkladom Listu Galatským poslúžil brat Slavo Slávik, riaditeľ EVS, za čo mu srdečne ďakujeme. Znovu sme si mohli pripomenúť, že Kristus stačí a tí, čo v Neho veria, nie sú už pod zákonom, ale žijú z Jeho milosti. Na svoje si prišli nielen mládež a dospelí, ale aj deti, pre ktoré bol pripravený bohatý detský program, tvorivé dielne a hry. Krásne slnečné počasie bolo ako stvorené na prechádzky Račkovou dolinou, ktorú mnohí z nás spojili so zbieraním húb. Príjemným spestrením bola aj návšteva Múzea liptovskej dediny v Pribyline, ako aj historickej bitky vo Vavrišove po 305-tich rokoch. Večery patrili spevu piesní, chválam a spoločným hrám. Po 21. hodine, keď najmladší účastníci tábora už sladko spali, začínalo sa nočné kino s premietaním kresťanských filmov.

Krátky rodinný tábor sme zavŕšili službami Božími v Liptovskej Porúbke, kde nás milo prijali sestry a bratia z domáceho cirkevného zboru.

Krása Božej prírody ešte umocňuje vzácny čas, ktorý sme trávili ako Božie deti. Napokon aj heslom nášho cirkevného zboru je: „V službe evanjelia (F 2, 22), spojení láskou Kristovou“ (2Kor 5, 14a).

Je to akcia, na ktorú radi spomíname počas celého roka a už sa tešíme na ďalšieho „KRTka“. Spoločne prežitý čas v krásnom prostredí je pre nás príjemným osviežením a načerpaním nových síl do ďalšej práce na Pánovej vinici.