Košice ocenili farára D. Havrilu

Dušan Havrila, zborový farár CZ ECAV Košice, konsenior Košického seniorátu ECAV, duchovný správca Evanjelického gymnázia J. A. Komenského v Košiciach a dlhoročný aktívny člen a moderátor občianskeho združenia Ekumenické spoločenstvo cirkví v Košiciach, sa 7. 5. 2014 stal laureátom Ceny mesta Košice.
V rámci programu osláv jubilejného XX. ročníka Dní mesta Košice prevzal D. Havrila Cenu mesta Košice z rúk primátora Richarda Rašiho za dlhoročné aktivity v mnohostrannej verejnoprospešnej činnosti a výraznú zaangažovanosť v práci Ekumenického spoločenstva cirkví, pôsobiacich v Košiciach na slávnostnom akte v priestoroch historickej radnice mesta. Medzi ocenenými bol i ďalší člen CZ ECAV v Košiciach. Z rozhodnutia poslancov košického mestského zastupiteľstva Cenu mesta Košice udelili tiež Júliusovi Kleinovi, riaditeľovi košickej Štát nej filharmónie. V minulosti sa laureátmi Ceny mesta Košice stali aj Július Filo st., emeritný biskup VD ECAV, a študentský spevokol Chorus Comenianus, ktorý pôsobí pri Evanjelickom gymnáziu J. A. Komenského v Košiciach.