Konvent ŠZS – Vyhlásenie k voľbám

V sobotu 19. marca 2016 sa v Lopúchove konal výročný konvent Šarišsko-zemplínskeho seniorátu ECAV na Slovensku. Konvent sa niesol v pokojnom a pracovnom duchu. Prerokované boli všetky dôležité záležitosti života seniorátu a na uvoľnené miesta boli zvolení noví funkcionári ŠZS.
Medzi dôležité body programu patrila aj príprava podujatí k 500. výročiu reformácie. Na konvente sa ako hosť zúčastnil brat dištriktuálny dozorca Ján Brozman, ktorý sa prítomným prihovoril v pozdrave.

Konvent prijal aj nasledujúce uznesenie – vyhlásenie k výsledkom parlamentných volieb:

Uznesenie č. 3/2016: Konvent ŠZS, rešpektujúc výsledky volieb do NR SR v r. 2016, vyjadruje znepokojenie nad nárastom radikálnych a xenofóbnych tendencií v našej spoločnosti a ich priamym vstupom v podobe strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko do parlamentu SR. Vyzývame predstaviteľov ECAV, biskupov, seniorov, farárov, dozorcov, ako aj všetkých členov cirkvi, aby zdvihli svoj hlas a verne hlásali pravdy Božie. Vyzývame vrcholných predstaviteľov cirkvi, aby včas reagovali na negatívne tendencie v našej spoločnosti, veď práve naša ECAV na Slovensku bola vždy v minulosti hlasom a svedomím národa.