Konfirmácia v Závažnej Porube

V nedeľu 23. 6. 2013 v čase slávnostných služieb Božích v Závažnej Porube štyria konfirmandi po dvojročnej príprave potvrdili krstnú zmluvu a utvrdili sa vo viere. Na slávnosti sa zúčastnil aj brat farár v. v. Ján Jágerský, ktorý v tu pôsobil 38 rokov.
Vo veku štrnásť rokov boli za dospelých členov ev. a. v. cirkvi prijatí: Michaela Macková, Nikola Saganová, Marek Macek a Timotej Beťko.

Na slávnosti sa zúčastnil aj brat farár v. v. Ján Jágerský (92), ktorý v domácom cirkevnom zbore pôsobil 38 rokov. V príhovore ku chrámovému spoločenstvu poďakoval za pozvanie a vyslovil: „Teší ma, že sa vidíme tvárou v tvár. Mojim zlatým konfirmandom dáva silu Božia láska. Mám radosť, že cirkevný zbor žije a kvitne svojou činnosťou.“