Inštalácia zborového farára v Sučanoch

V cirkevnom zbore v Sučanoch sa v 1. nedeľu po Svätej Trojici 29. mája 2016 konala slávnosť inštalácie zborového farára Daniela Beňucha. Inštaloval ho senior Turčianskeho seniorátu Marian Kaňuch.
V preplnenom kostole privítali domáci mnohých hostí, bratov farárov a sestry farárky z okolitých cirkevných zborov, hostí z domáceho cirkevného zboru brata farára - zo Žiliny - aj predstaviteľov obcí.

V inštalačnom príhovore senior Marian Kaňuch vychádzal z textu 1. listu apoštola Pavla Timoteovi. Slávnosť obohatili spevom tri spevokoly a odzneli mnohé príhovory.

V rámci slávnosti boli posvätené dva nové lustre v kostole. Po slávnosti bolo pripravené milé posedenie s občerstvením pre všetkých zúčastnených.

Cirkevný zbor ďakuje Pánu Bohu za brata farára Daniela Beňucha a praje mu, nech jeho múdrosť, pokoj a láskavosť budú prijímať jeho cirkevníci s otvorenými mysľami a so zapálenými srdcami.

Fotografie: Ivan Froľo