Fašiangový večierok v Giraltovciach

Fašiangový  večierok   v Giraltovciach

Evanjelický cirkevný zbor v Giraltovciach 29. 1. 2016 pripravil pod vedením zborového farára Martina Fečka fašiangový večierok v Dome kultúry v Giraltovciach, ktorý zaplnilo vyše 200 členov cirkevného zboru.
Podujatie sa nieslo v znamení slov: „My sme tu všetci jedna rodina, spája nás láska Pána Ježiša, ozýva sa stále pieseň veselá, či je štvrtok, piatok a či nedeľa.“

Každý sme dostali na cestu životom nejaký dar. Náš nebeský Otec nás obdarúva rozličnými darmi a my máme povinnosť prijatým darom slúžiť. Vedieť sa podeliť s nebeským darom - to bolo aj motto fašiangového večierka. V sále Domu kultúry v Giraltovciach okolo 17.00 hodiny z každej strany zaznieval smiech a dobré ľudské slovo.

Podujatie bolo rozdelené na dve časti: duchovnú a zábavnú. V duchovnej časti, ktorú otvoril Ing. Ján Hažlinský, zborový dozorca, sa predstavili všetky formy zborového života, zaznelo Božie slovo, pomodlili sa sestry z modlitebného spoločenstva. Deti z detských služieb poslúžili pekným programom a predstavil sa i literárno-dramatický krúžok, mládež, dorast a konfirmandi. Zborový spevokol už tradične ukázal svoju vysokú úroveň a potešil nás krásnymi piesňami na oslavu nášho Pána.

Nasledovala prestávka na občerstvenie s bohato prestretými stolmi, čo svedčí o štedrosti a šikovnosti členov nášho zboru. Každý prispel svojím darom a výsledkom bola hostina duchovná aj telesná. Je potešujúce, že prichádzali spolu celé rodiny, manželia, deti, ale aj tí starší členovia nášho zboru. Rozhovorom a hluku nebolo konca, ale aj takáto družná atmosféra svedčí o dobrých vzťahoch.

Pán bol s nami! On žehná zväzky ľudí a veľmi sa teší, keď sa stretne človek s človekom, sused so susedom, sestra s bratom. To On, náš Pán, nás zavolal do spoločenstva bratov a sestier, aby sme si na chvíľu zaspomínali na časy zašlé, časy fašiangové.

V zábavnej časti programu sa nám predstavil domáci folklórny súbor Topľan. Nasledoval biblický kvíz a súťaže, do ktorých sa mohli zapojiť všetci prítomní. Nechýbala ani tombola, poďakovanie, záverečná modlitba a požehnanie. Moderátorom celého podujatia bol Ing. Dušan Verčimák, zborový kurátor, a zvládol to na výbornú.

Iba človek, ktorý organizuje podujatie, vie koľko námahy, sily a odhodlania treba vložiť do práve sa rodiaceho diela. Preto naše poďakovanie patrí všetkým organizátorom, ktorí priložili um aj ruky k tvorbe diela na Pánovu slávu. Obetovali svoj čas a s láskou pripravili tento fašiangový večierok pre nás všetkých, ktorí sme sa tam cítili ako doma, v kruhu svojej rodiny. Vďaka všetkým, ktorí pripravili program, aj tým, ktorí prichystali pohostenie a ochotne poslúžili bratom a sestrám. Vďaka najvyššia však patrí nášmu nebeskému Otcovi, ktorý nás všetkých žehnal a doprial nám prežiť pri Jeho slove toto vydarené duchovné podujatie.

Je čas...

Čas fašiangový je! Čas duše je!
Iba ona vie, aká jej reč je. Čo Pán požehnal.
Smútkom či radosťou dušu objal?
Reč duše, to Božia reč je!
On ku nám hovorí a my poslúchajme.
Tradície v úcte majme, poklady v duši strážme, zvyky zachovajme.
Tak predkovia žili. Ticho a pokorne o Bohu svedčili.
To len my iní sme, inú vodu života piť chceme
a na zvyky predkov zabúdame.
V Jeho rukách sme! Na to pamätajme!
V láske žiť prikázal, dobro konať, na predkov pamätať!